29 Mayıs 2013 Çarşamba

DIY: SERAMİK MANTAR


Balkonumdaki sebze ve çiçeklerimin diplerini süslemek için bu mantarları yaptım. Henüz çiçek açmayan ya da sebze vermeyen bitkilerin saksılarına neşe katarlar diye düşündüm.Mantarlarımın iyice kuruduğundan emin olunca fikrimi faaliyete geçirip paylaşacağım.


Mantarların yapımında, fırınlamaya gerek kalmadan hava ile temas edince kuruyabilen modelleme hamuru kullandım. Diğer malzemeler biraz tel ve akrilik boya

Yapımı çok kolay ve eğlenceli:
Önce saplarını yapıyoruz sonra altından yeterli uzunlukta bir tel geçirip toprağa ya da köpüğe saplayarak biraz sertleşmesini bekliyoruz. Daha sonra mantarın şapka kısmını yapıp sapına sabitliyoruz. Biraz daha kurumaya bırakıp istediğimiz gibi boyuyoruz Tam anlamıyla kuruması biraz uzun sürüyor.Kurudu sanıp parçaladığım bir mantarı da sayarsak paketin yarısıyla 5 adet mantar yaptım.


İnsanı çocukluğuna götüren, zevkli ve maliyeti düşük bir uğraş tavsiye ederim;)

5 yorum:

 1. çok güzel olmuş ellerine sağlık:)

  YanıtlayınSil
 2. Çok şeker olmuş bunlar amaa, kıskandım bak maaşallah Yasemincim nasıl uğraştın bunlarla evde bir tane minik varken..Ben bu kadarına cesaret edemiyorum :) ellerine sağlık canım sevgiler ...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim canım:) evde meraklı bir minik varken yemek yapmak bile zor oluyor biliyorsun;) onun da eline ilgisini çekecek şeyler verip oyalanmasını sağlıyorum... sevgiler canım;)

   Sil
 3. ınanmıyorum ne kadar becerıklısın ve cok sahanesın sen..kocaman alkışşşşşşşşş sana

  YanıtlayınSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...