4 Temmuz 2012 Çarşamba

ÇAMAŞIR SUYUYLA RENK YENİLEME

Çamaşır suyuyla renk açma denemesi yapmak için C&A'dan yaklaşık 2 sene önce aldığım  bir tişörtü gözden çıkardım. Rengini koyu bulduğum için yaz aylarında giyemeyince bu iş için biçilmiş kaftan dedim.Vee bolca çamaşır suyu dökülmüş su dolu kovanın içine atıverdim.(Açıkçası hiç umudum yoktu.O yüzden tişörtün ilk halini sereserpe yayıp foto çekmek aklıma bile gelmedi )


Daha sonra kovayı balkona çıkardım ve aradan birkaç saat geçtikten sonra kontrole gittim.çok hafif bir renk değişimi görünce ben bunu mint yeşiline döndüreceğim diye inat edip çamaşır suyu oranını artırdım.Ve yarım saat sonra yukarıdaki manzarayla karşılaştım.Bazı yerleri çok açılmış bazı kısımları neredeyse hiç açılmamış tişörtü görünce önce ne yapacağımı bilemedim.Niye okadar çamaşır suyu döktüm diye kendime kızdım ve daha sonra tişörtü kovadan çıkarıp balkona yaydım.Diğer kısımları da yarım saat içinde açılınca hemen yıkayıp duruladım.


İşte tişörtümün yeni hali.
Renkte hafif dalgalanmalar olsa da tişörtümü bu haliyle daha çok sevdim.
(Biraz daha az çamaşır suyu kullanarak bu işelemi kontrollü yapmak da mümkün tabi)


Yalnız ipleri eski renginde kaldı.Hem spor dikiş gibi duruyor hem de eski rengini eleveriyor;bence zararı yok:)

5 yorum:

 1. çamaşır suyuna bastıralım kıyafetleri bende çok seviyorum...
  ayrı bir tarz oluyor...

  hayırlı kandiller tatlım...
  kocaman sevgiler...

  YanıtlayınSil
 2. Teşekkürler paylaşım için, bende kahverengi ve süet olan bir ayakkabımı siyaha çevirmek istiyorum. bayağı faydalandım.

  ayakkabı rengini değiştirme

  YanıtlayınSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...